|
O izdanju:
|
U novom broju za listopad pročitajte:
Kolumne i komentari
7 Basel III: Neuspješan, ali nužan
8 Banke i porezi: Dvoličnost
10 Slučaj Polančec: Radili smo što i drugi rade
Regija
24 Niti Dunav silu gubi
Ljudski potencijali
33 Opustjeli adrenalinski parkovi
Biznis
40 Comminus: Generacije koje su pomaknule stvarnost
Svijet
45 Amerika: Kip slobode i bogatstva
48 Kina: Neka vas ne obuzme ni bijes ni jal
52 Rusija: Nafta, plin i sram
Harvard Business Review
56 Menadžment: Ovo je ipak muški svijet
Analitički prilog
68 Bez poreznih olakšica
70 Banke: Teško upravljanje troškovima
71 Radni vijek: Skraćena reforma
72 FX krediti i depoziti: Štos je u depozitima
74 Makroekonomija: O investicijama
Poslije pet
76 Glazba: Tenori modernog doba
80 Knjige
82 Miniintervju: Slađana Bukovac
Tema broja: Korupcija
Radili smo što i drugi rade
Korupcija ne zahvaća samo javnu upravu nego i tržište. Najplodnije su tlo za korupciju netransparentna tržišta na kojima su pravila kompeticije nejasna, teško je odrediti koliko koja usluga zaista košta i kakva su jamstva kvalitete.
Slučaj Polančec: Tko je koga izdao
Protiv Damira Polančeca, bivšeg potpredsjednika hrvatske Vlade, podignute su tri optužnice zbog gospodarskog kriminala, a prijeti i četvrta. Kako je uspio i zašto je pao Polančec?
Analiza Dubravka Mihaljeka
Zašto nam inozemne banke okreću leđa
Inozemni krediti hrvatskim bankama i nebankarskom sektoru smanjuju se od druge polovice 2009. Tada su se pojavili neki bolji klijenti kojima su međunarodne banke preusmjerile kredite, najviše Latinskoj Americi i Aziji.
Intervju: Božidar Đelić, potpredsjednik srbijanske Vlade
Hrvatska ne želi naše investicije
Božidar Đelić u intervjuu za Banku govori o očekivanom oporavku, ulozi Međunarodnog monetarnog fonda, inozemnim investicijama i o oklijevanju Hrvatske da prihvati ulagače iz Srbije.
Jaz između bogatih i siromašnih
Amerika, Kina i Rusija: Nevjerojatne razlike
Kriza je povećala siromaštvo, ali ekonomisti ocjenjuju da je smanjila dohodovnu nejednakost jer su bogati mnogo više izgubili u financijskim previranjima. No to ne umanjuje problem nejednakosti u svijetu.
Nacionalni indeks sreće
U ekološkoj nesvijesti
Hrvati ne mare za okoliš, čime ugrožavaju zdravlje i kvalitetu života svoje i budućih generacija, a najneodgovornije se ponašaju mladi od 15 do 24 godina, pokazalo je istraživanje Nacionalni indeks sreće te pozvalo na veću ulogu obrazovanja u promicanju ekološke svijesti u školama, na sveučilištima i kroz medije.
|
|
O časopisu:
|
Banka već šesnaest godina ima poziciju vodećeg financijsko-poslovnog časopisa u Hrvatskoj, a to važno mjesto u našem medijskom prostoru ostvaruje direktnim i profesionalnim stilom pisanja te prepoznatljivim identitetom koji karakterizira objektivnost, aktualnost, stručnost, vrhunski dizajn i široki spektar tema.
Promišljeno i analitički pratimo sve segmente gospodarstva u Hrvatskoj i svijetu, a teme upotpunjuju i članci iz svijeta znanosti, kulture, informatike te lifestyle prilog Poslije pet.
Cilj je časopisa Banka da svojim specijalnim financijskim izdanjima i portalom www.banka.hr omogući pravodobne, cjelovite i korisne informacije poslovnim ljudima u njihovom svakodnevnom suočavanju s tržišnim izazovima na području financija, bankarstva i ekonomije.
Banku danas čita oko 20.000 izabrane i ciljane publike - bankari, visoki i srednji menadžeri, državni dužnosnici, poduzetnici, investitori, ukratko ljudi koji usmjeravaju i kontroliraju financijske tokove u hrvatskom gospodarstvu, ali i liječnici, odvjetnici i arhitekti...
BANKA je vodeći hrvatski poslovni magazin koji promišljeno i analitički prati zbivanja u svim segmentima gospodarstva i ekonomije.
Pretplata: pretplata@bankamagazine.hr, besplatni telefon: 0800 22 95
Godišnja pretplata: 462 kn (12 brojeva)
Potražite nas na:
Twitteru (www.twitter.com/BankaMagazine)
i
LinkedInu (www.linkedin.com/in/bankamagazine)
|